Podhľadový obklad COLOR PVC P100 - ORECH (10 cm) - dĺžka 3 m / 6 m

  • Kód produktu: 410 0100 0018
  • Uvedená cena je za: m2
  • Dostupnosť: Externý sklad
  • 10,13€

  • Bez DPH: 8,44€

Dostupné možnosti

ks

Tieto odľahčené obklady sú určené predovšetkým na obloženie strešných podhľadov alebo plôch, kde nie je vyžadovaná veľká odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Nie je možné ich použiť aj na plochách vystavených slnku. Nie sú však vhodné na použitie na fasádach alebo sokloch, kde môže dôjsť k ich mechanickému poškodeniu, napríklad krúpami. Povrch obkladu je hladký. 

Obklady P100 sa do seba navzájom zasúvajú systémom pero-drážka a priznané spoje vytvárajú takzvaný "tatranský profil". Skladobná šírka je 10 cm. 

Stručný opis montáže:
Plastové obklady a profily sa montujú na vopred pripravený rošt, vytvorený obvykle z drevených lát. Latovanie musí prebiehať vždy kolmo k zamýšľanej orientácii obkladov a laty musia mať maximálny osový rozostup 30 cm (pre tmavé obklady 20 cm). Montáž začína osadením a upevnením všetkých doplnkových profilov (ukončovacích, spojovacích, rohových, kútových atď.). Do tých sa následne vkladajú plastové obklady , ktoré sa tiež priebežne upevňujú na rošt. Upevnenie obkladov sa vykonáva pomocou nastreľovacích sponiek (dĺžky minimálne 14 mm) alebo montážnych sponiek (typ P872), ktorými sa obklady upevňujú za spodný lem v mieste drážky. Pri použití obkladov v dĺžkach väčších ako 3 m alebo pri použití obkladov na plochách vystavených slnečnému žiareniu je vždy nutné používať montážne sponky, ktoré zaistia dilatáciu obkladov , tzn. nevsúvať profily veľmi do seba, nechať niekoľko-milimetrovú vôľu , aby mohol „materiál“ pracovať pri teplotných zmenách.  
Pred montážou odporúčame dôkladne si prečítať  MONTÁŽNY NÁVOD.

Skladovanie: Obklady aj profily skladujte iba v tieni a na rovnom podklade (nikdy nenechávajte ležať na priamom slnku, mohlo by dôjsť k ich znehodnoteniu. ) .Za horúceho počasia (teplota nad 26°C) je nutné pri skladovaní plastové obaly rozrezať tak, aby obklady aj profily vetrali. 

Tolerancia výrobných rozmerov +- 1%

Orientačná spotreba obkladu na 1 m2 plochy = 10 mb obkladu :

Obklad s dĺžkou 3 metrovObklad s dĺžkou 6 metrov 
Obložíte 0,3 m2Obložíte 0,6 m2

Súvisiace produkty