Podhľadový obklad Profi Decor P550 - Antracitová sivá (10 cm) - dĺžka 3 m / 6 m

  • Kód produktu: 450 550K 5003
  • Uvedená cena je za: m2
  • Dostupnosť: Externý sklad
  • 36,50€

  • Bez DPH: 30,42€

Dostupné možnosti

ks

Tieto pevné a odolné obklady sú určené predovšetkým na obloženie strešných podhľadov , fasád , soklov alebo iných plôch a zároveň je možné ich použiť aj na plochách vystavených slnku.  Povrch obkladu je na dotyk i dizajnom imitáciou dreva. Táto rada obkladov je najkvalitnejšou z ponuky našich strešných podhľadových obkladov.  Obklad je vyrobený z kvalitného plastu a je potiahnutý špeciálnou UV fóliou , ktorá sa používa aj pri výrobe plastových okien (Renolit alebo Hornschuch - nemeckí výrobcovia) . To zabezpečuje vysokú UV stálosť týchto strešných podhľadových obkladov. Výrobca poskytuje 5-ročnú záruku.

Obklady P550 sa do seba navzájom zasúvajú systémom pero-drážka a priznané spoje vytvárajú drážku v tvare písmena "V" -  takzvaný "klasický profil". Skladobná šírka je 10 cm. 

Stručný opis montáže:
Plastové obklady a profily sa montujú na vopred pripravený rošt, vytvorený obvykle z drevených lát. Latovanie musí prebiehať vždy kolmo k zamýšľanej orientácii obkladov a laty musia mať maximálny osový rozostup 30 cm (pre tmavé obklady 20 cm). Montáž začína osadením a upevnením všetkých doplnkových profilov (ukončovacích, spojovacích, rohových, kútových atď.). Do tých sa následne vkladajú plastové obklady , ktoré sa tiež priebežne upevňujú na rošt. Upevnenie obkladov sa vykonáva pomocou nastreľovacích sponiek (dĺžky minimálne 14 mm) alebo montážnych sponiek (typ P872), ktorými sa obklady upevňujú za spodný lem v mieste drážky. Pri použití obkladov v dĺžkach väčších ako 3 m alebo pri použití obkladov na plochách vystavených slnečnému žiareniu je vždy nutné používať montážne sponky, ktoré zaistia dilatáciu obkladov , tzn. nevsúvať profily veľmi do seba, nechať niekoľko-milimetrovú vôľu , aby mohol „materiál“ pracovať pri teplotných zmenách.  Pri použití na fasádach je nutné zaistiť dostatočné odvetranie konštrukcie fasády (za obkladmi musí byť zvislá priebežná odvetrávaná vzduchová medzera hr. min. 3 cm).
Pred montážou odporúčame dôkladne si prečítať  MONTÁŽNY NÁVOD.

Skladovanie: Obklady aj profily skladujte iba v tieni a na rovnom podklade (nikdy nenechávajte ležať na priamom slnku, mohlo by dôjsť k ich znehodnoteniu. ) .Za horúceho počasia (teplota nad 26°C) je nutné pri skladovaní plastové obaly rozrezať tak, aby obklady aj profily vetrali. 

Orientačná spotreba obkladu na 1 m2 plochy = 10 mb obkladu :

Obklad s dĺžkou 3 metrovObklad s dĺžkou 6 metrov 
Obložíte 0,3 m2Obložíte 0,6 m2

Súvisiace produkty